Forumul Hunedoara
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forumul Hunedoara

non comercial


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Buna ziua!

+2
alin
AdiV
6 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Buna ziua! Empty Buna ziua! 21.02.10 10:42

AdiV



Ii dam si un nume cafenelei noastre? Tosca, de exemplu? In amintirea cafenelei care nu mai exista, din cite stiu eu...

2Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 22.02.10 14:43

alin



Nu mai exista. Acum e o pizzerie acolo, la Gambrinus.

3Buna ziua! Empty Alin 22.02.10 21:19

AdiV



Ma refeream la fosta cofetarie Tosca (intersectia Avram Iancu cu B-dul Dacia)... Cred ca acolo e acum (sau era cel putin acum un an) un magazin de electrice...

4Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 24.02.10 20:03

postasu



Nu e prea mare inghesuiala pe forumul asta. Cred ca multa lume nici nu stie de el. E mai mult o arhiva despre Hunedoara...pacat.

5Buna ziua! Empty @postasu 24.02.10 22:31

AdiV



sa nu uitam ca sintem inca la inceput... incet-incet mai vin si altii... sint convins ca discutiile se vor aprinde nu peste mult timp...

6Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 19.03.10 12:06

hunedorean



Nu stiu cati vor veni, Adi, dar faptul ca atatea ani Hunedoara nu a avut un forum spune ceva. Acuma nici cine stie ce publicitate nu a fost facuta forumului asta in oras, si nici nu stiu cum s-ar putea face asta.

7Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 20.03.10 21:35

AdiV



hunedorene, hai sa fim totusi optimisti! cind orasul e mic, se cunosc toti, ca la tara... probabil ca de aceea aiudul are un forum de 8 ani si noi nu...
adevarul e ca si in hunedoara lumea se cunoaste, dar generatiile se schimba, e normal... pe vremea mea, cind ma plimbam pe "faleza", ma intilneam cu cel putin 20 de cunoscuti intr-o singura zi... o foarte buna metoda de a face reclama este cea pe cale orala, de la om la om...
locuiesti in hunedoara sau esti plecat? din ce generatie esti?

8Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 28.03.10 21:41

hunedorean



Adi, e vorba de felul de a fi al oamenilor.

Hunedoara, Deva, Calan, Hateg, Simeria nu au nici forumuri private si nici ale primariilor, cat de cat active. Exceptia pozitiva e Orastie: http://www.orastieinfo.ro/(forumul e in stanga ) si http://www.orastie.info.ro/forum/
Eu sunt generatia '77.



Ultima editare efectuata de catre hunedorean in 04.04.10 18:09, editata de 1 ori

9Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 29.03.10 18:19

AdiV



mersi pentru adrese, o sa ma uit... sa speram ca si la noi se va pune ceva in miscare. pe pagina primariei am facut mai demult o propunere de a se infiinta un forum, dar, asa cum zici, nu s-a facut nimic... in schimb au scos webcam-ul din centrul civic si au desfiintat cartea de oaspeti. nu il cunosc pe noul primar, dar se pare ca nu a invatat nimic din timpul petrecut afara, l-a deranjat faptul ca lumea il ataca in acea carte de oaspeti...

10Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 30.03.10 13:06

hunedorean



AdiV a scris:mersi pentru adrese, o sa ma uit... sa speram ca si la noi se va pune ceva in miscare. pe pagina primariei am facut mai demult o propunere de a se infiinta un forum, dar, asa cum zici, nu s-a facut nimic... in schimb au scos webcam-ul din centrul civic si au desfiintat cartea de oaspeti. nu il cunosc pe noul primar, dar se pare ca nu a invatat nimic din timpul petrecut afara, l-a deranjat faptul ca lumea il ataca in acea carte de oaspeti...

Eu cred ca vina este impartita. Nici primarul nu prea stie cum sa raspunda cand e atacat foarte dur (ca exemplu pozitiv l-as da pe primarul din Orastie, care desi membru PDL, partid pe care eu nu il prea suport, imi place cum raspunde la sesizari: http://www.domnuleprimar.ro/Vezi-sesizarile-din-Orastie-98.html)
Pe de alta parte si hunedorenii au un limbaj abject, de birjari, in orice reclamatie. Adica sunt prosti gramada dupa mine, pentru ca nu au o atitudine proactiva si prin acuzele foarte urate nu fac decat sa-l provoace pe primar sa-i ignore.

11Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 30.03.10 18:14

AdiV



hunedorean a scris:
AdiV a scris:mersi pentru adrese, o sa ma uit... sa speram ca si la noi se va pune ceva in miscare. pe pagina primariei am facut mai demult o propunere de a se infiinta un forum, dar, asa cum zici, nu s-a facut nimic... in schimb au scos webcam-ul din centrul civic si au desfiintat cartea de oaspeti. nu il cunosc pe noul primar, dar se pare ca nu a invatat nimic din timpul petrecut afara, l-a deranjat faptul ca lumea il ataca in acea carte de oaspeti...

Eu cred ca vina este impartita. Nici primarul nu prea stie cum sa raspunda cand e atacat foarte dur (ca exemplu pozitiv l-as da pe primarul din Orastie, care desi membru PDL, partid pe care eu nu il prea suport, imi place cum raspunde la sesizari: http://www.domnuleprimar.ro/Vezi-sesizarile-din-Orastie-98.html)
Pe de alta parte si hunedorenii au un limbaj abject, de birjari, in orice reclamatie. Adica sunt prosti gramada dupa mine, pentru ca nu au o atitudine proactiva si prin acuzele foarte urate nu fac decat sa-l provoace pe primar sa-i ignore.

da, ai dreptate... dar el e primar si trebuie sa arate ca stie sa raspunda tuturor. nici fotbalistii nu se iau la injuraturi cu publicul, deci nu se lasa provocati...

12Buna ziua! Empty Degeaba? 01.08.10 22:59

Admin


Admin

Incep sa cred tot mai mult ca nu este nevoie de o comunicare reala intre locuitorii din HD. Cel putin asa reiese din activitatea de pe acest forum, care e izolata. In toamna forumul face un an. Poate nu a fost momentul potrivit sa fie lansat. Discutiile lipsesc cu desavarsire si nu se posteaza decat link-uri.
Vizitatori sunt ceva, vedeti in imagine mai jos dar discutii aprinse nu.

Buna ziua! Trafic

http://hunedoara.omgforum.net

13Buna ziua! Empty Draga Admin 12.08.10 22:51

AdiV



Cred ca sint prea multe compartimente... am gasit articole foarte interesante, dar ascunse intr-unul din numeroasele sectiuni existente... Pe de alta parte: link-uri? da, dar aici se exagereaza. Intr-un forum discuti cu oamenii, nu ii trimiti la citit...
Poate ca daca reusesti sa ne aduci pe toti in doar citeva camarute, se incinge vreo discutie...

14Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 15.08.10 20:44

Admin


Admin

Mai sunt cateva "caricaturi" de forumuri despre Hunedoara care au doar cateva categorii. Activitatea de acolo e la fel de slaba, asa ca nu cred ca asta e cauza lipsei discutiilor aprinse. Problema dificultatii gasirii unui topic e alta. Ai o propunere de grupare/ redenumire de categorii?

http://hunedoara.omgforum.net

15Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 27.04.12 17:50

happy mom

happy mom

buna ziua...am dat din intimplare peste acest forum.
Pacat ca e cam mort... Sleep Sleep

16Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 29.04.12 12:35

AdiV



happy mom a scris:buna ziua...am dat din intimplare peste acest forum.
Pacat ca e cam mort... Sleep Sleep



Da, asa e, din pacate, concurenta unor portaluri cum ar fi Facebook este prea puternica...

17Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 30.04.12 20:58

happy mom

happy mom

pai FB e una si un forum e alta...n-ar trebui sa aiba de a face, in teorie. Laughing
poate ar trebui promovat forumul acesta intr-un fel...zic si eu,ca nu ma prea pricep.

18Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! 01.05.12 11:52

AdiV



happy mom a scris:pai FB e una si un forum e alta...n-ar trebui sa aiba de a face, in teorie. Laughing
poate ar trebui promovat forumul acesta intr-un fel...zic si eu,ca nu ma prea pricep.


Pe FB poti face aceleasi lucruri ca si aici... daca te uiti acolo gasesti deja o gramada de pagini despre Hunedoara. Poate ca am putea promova forumul chiar pe FB! Eu unul o sa incerc...

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum