Forumul Hunedoara
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forumul Hunedoara

non comercial

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Buna ziua!

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Buna ziua! Empty Buna ziua! la data de 21.02.10 10:42

AdiV

Ii dam si un nume cafenelei noastre? Tosca, de exemplu? In amintirea cafenelei care nu mai exista, din cite stiu eu...

2Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 22.02.10 14:43

alin

Nu mai exista. Acum e o pizzerie acolo, la Gambrinus.

3Buna ziua! Empty Alin la data de 22.02.10 21:19

AdiV

Ma refeream la fosta cofetarie Tosca (intersectia Avram Iancu cu B-dul Dacia)... Cred ca acolo e acum (sau era cel putin acum un an) un magazin de electrice...

4Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 24.02.10 20:03

postasu

Nu e prea mare inghesuiala pe forumul asta. Cred ca multa lume nici nu stie de el. E mai mult o arhiva despre Hunedoara...pacat.

5Buna ziua! Empty @postasu la data de 24.02.10 22:31

AdiV

sa nu uitam ca sintem inca la inceput... incet-incet mai vin si altii... sint convins ca discutiile se vor aprinde nu peste mult timp...

6Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 19.03.10 12:06

hunedorean

Nu stiu cati vor veni, Adi, dar faptul ca atatea ani Hunedoara nu a avut un forum spune ceva. Acuma nici cine stie ce publicitate nu a fost facuta forumului asta in oras, si nici nu stiu cum s-ar putea face asta.

7Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 20.03.10 21:35

AdiV

hunedorene, hai sa fim totusi optimisti! cind orasul e mic, se cunosc toti, ca la tara... probabil ca de aceea aiudul are un forum de 8 ani si noi nu...
adevarul e ca si in hunedoara lumea se cunoaste, dar generatiile se schimba, e normal... pe vremea mea, cind ma plimbam pe "faleza", ma intilneam cu cel putin 20 de cunoscuti intr-o singura zi... o foarte buna metoda de a face reclama este cea pe cale orala, de la om la om...
locuiesti in hunedoara sau esti plecat? din ce generatie esti?

8Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 28.03.10 21:41

hunedorean

Adi, e vorba de felul de a fi al oamenilor.

Hunedoara, Deva, Calan, Hateg, Simeria nu au nici forumuri private si nici ale primariilor, cat de cat active. Exceptia pozitiva e Orastie: http://www.orastieinfo.ro/(forumul e in stanga ) si http://www.orastie.info.ro/forum/
Eu sunt generatia '77.

Ultima editare efectuata de catre hunedorean in 04.04.10 18:09, editata de 1 ori

9Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 29.03.10 18:19

AdiV

mersi pentru adrese, o sa ma uit... sa speram ca si la noi se va pune ceva in miscare. pe pagina primariei am facut mai demult o propunere de a se infiinta un forum, dar, asa cum zici, nu s-a facut nimic... in schimb au scos webcam-ul din centrul civic si au desfiintat cartea de oaspeti. nu il cunosc pe noul primar, dar se pare ca nu a invatat nimic din timpul petrecut afara, l-a deranjat faptul ca lumea il ataca in acea carte de oaspeti...

10Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 30.03.10 13:06

hunedorean

AdiV a scris:mersi pentru adrese, o sa ma uit... sa speram ca si la noi se va pune ceva in miscare. pe pagina primariei am facut mai demult o propunere de a se infiinta un forum, dar, asa cum zici, nu s-a facut nimic... in schimb au scos webcam-ul din centrul civic si au desfiintat cartea de oaspeti. nu il cunosc pe noul primar, dar se pare ca nu a invatat nimic din timpul petrecut afara, l-a deranjat faptul ca lumea il ataca in acea carte de oaspeti...

Eu cred ca vina este impartita. Nici primarul nu prea stie cum sa raspunda cand e atacat foarte dur (ca exemplu pozitiv l-as da pe primarul din Orastie, care desi membru PDL, partid pe care eu nu il prea suport, imi place cum raspunde la sesizari: http://www.domnuleprimar.ro/Vezi-sesizarile-din-Orastie-98.html)
Pe de alta parte si hunedorenii au un limbaj abject, de birjari, in orice reclamatie. Adica sunt prosti gramada dupa mine, pentru ca nu au o atitudine proactiva si prin acuzele foarte urate nu fac decat sa-l provoace pe primar sa-i ignore.

11Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 30.03.10 18:14

AdiV

hunedorean a scris:
AdiV a scris:mersi pentru adrese, o sa ma uit... sa speram ca si la noi se va pune ceva in miscare. pe pagina primariei am facut mai demult o propunere de a se infiinta un forum, dar, asa cum zici, nu s-a facut nimic... in schimb au scos webcam-ul din centrul civic si au desfiintat cartea de oaspeti. nu il cunosc pe noul primar, dar se pare ca nu a invatat nimic din timpul petrecut afara, l-a deranjat faptul ca lumea il ataca in acea carte de oaspeti...

Eu cred ca vina este impartita. Nici primarul nu prea stie cum sa raspunda cand e atacat foarte dur (ca exemplu pozitiv l-as da pe primarul din Orastie, care desi membru PDL, partid pe care eu nu il prea suport, imi place cum raspunde la sesizari: http://www.domnuleprimar.ro/Vezi-sesizarile-din-Orastie-98.html)
Pe de alta parte si hunedorenii au un limbaj abject, de birjari, in orice reclamatie. Adica sunt prosti gramada dupa mine, pentru ca nu au o atitudine proactiva si prin acuzele foarte urate nu fac decat sa-l provoace pe primar sa-i ignore.

da, ai dreptate... dar el e primar si trebuie sa arate ca stie sa raspunda tuturor. nici fotbalistii nu se iau la injuraturi cu publicul, deci nu se lasa provocati...

12Buna ziua! Empty Degeaba? la data de 01.08.10 22:59

Admin

Admin
Incep sa cred tot mai mult ca nu este nevoie de o comunicare reala intre locuitorii din HD. Cel putin asa reiese din activitatea de pe acest forum, care e izolata. In toamna forumul face un an. Poate nu a fost momentul potrivit sa fie lansat. Discutiile lipsesc cu desavarsire si nu se posteaza decat link-uri.
Vizitatori sunt ceva, vedeti in imagine mai jos dar discutii aprinse nu.

Buna ziua! Trafic

http://hunedoara.omgforum.net

13Buna ziua! Empty Draga Admin la data de 12.08.10 22:51

AdiV

Cred ca sint prea multe compartimente... am gasit articole foarte interesante, dar ascunse intr-unul din numeroasele sectiuni existente... Pe de alta parte: link-uri? da, dar aici se exagereaza. Intr-un forum discuti cu oamenii, nu ii trimiti la citit...
Poate ca daca reusesti sa ne aduci pe toti in doar citeva camarute, se incinge vreo discutie...

14Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 15.08.10 20:44

Admin

Admin
Mai sunt cateva "caricaturi" de forumuri despre Hunedoara care au doar cateva categorii. Activitatea de acolo e la fel de slaba, asa ca nu cred ca asta e cauza lipsei discutiilor aprinse. Problema dificultatii gasirii unui topic e alta. Ai o propunere de grupare/ redenumire de categorii?

http://hunedoara.omgforum.net

15Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 27.04.12 17:50

happy mom

happy mom
buna ziua...am dat din intimplare peste acest forum.
Pacat ca e cam mort... Sleep Sleep

16Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 29.04.12 12:35

AdiV

happy mom a scris:buna ziua...am dat din intimplare peste acest forum.
Pacat ca e cam mort... Sleep Sleep

Da, asa e, din pacate, concurenta unor portaluri cum ar fi Facebook este prea puternica...

17Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 30.04.12 20:58

happy mom

happy mom
pai FB e una si un forum e alta...n-ar trebui sa aiba de a face, in teorie. Laughing
poate ar trebui promovat forumul acesta intr-un fel...zic si eu,ca nu ma prea pricep.

18Buna ziua! Empty Re: Buna ziua! la data de 01.05.12 11:52

AdiV

happy mom a scris:pai FB e una si un forum e alta...n-ar trebui sa aiba de a face, in teorie. Laughing
poate ar trebui promovat forumul acesta intr-un fel...zic si eu,ca nu ma prea pricep.

Pe FB poti face aceleasi lucruri ca si aici... daca te uiti acolo gasesti deja o gramada de pagini despre Hunedoara. Poate ca am putea promova forumul chiar pe FB! Eu unul o sa incerc...

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum