Forumul Hunedoara
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forumul Hunedoara

non comercial


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

o sesizare din 2007, ramasa valabila si azi

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

gelu



Festivalul Berii - 2007? Un nou dezastru...

UNU: De acord cu locatzia! Inchiderea b-dului Corvin pe durata "festivalului", ar fi fost fatala circulatiei, atat pe Bd. Republicii cat si pe Creanga. Ce sa mai vorbim de "ecologia" zonelor verzi din spatele blocurilor de pe bulevard? Asa, parcul din P-ta Libertatii poate suporta multe...
DOI: Ca sa fiu sigur ca nu gresesc, m-am uitat intrun dictionar! <<FESTIVAL - Ciclu de manifestari cultural-artistice, cu program variat, ocazional sau periodic>>
Deci, "Festivalul Berii" este deja "periodic", fiind "ocazionat" de ceva ce are legatura cu berea... Treaca...
Manifestarile de pe scena Festivalului... ok, sunt oarecum artistice... DAR CE CAUTA IN ACEST CONTEXT, MANIFESTARILE DIN JURUL SCENEI? Ce legatura au urletele maneloase ce se aud de la aproape fiecare taraba, cu civilizatzia si cultura unui oras ce se vrea, intr-o zi, o destinatie turistica europeana ?? Ce rost mai are muzica de pe scena, atata timp cat, daca nu vrei sa stai chiar in dreptul boxelor, ci pe o banca din parcul de alaturi, ai parte de o CACOFONIE DE NEDESCRIS ?! Franturi din muzica unui eveniment "cultural-artistic" se amesteca cu 6-7 surse de zgomote maneloase puse pe MAXIM - MAXIMORUM !!!
Mai adaugatzi cioporul de militzieni in uniforma, cu catusele atarnand la vedere, postatzi vizibil, langa multzimea pestritza. Bine ca n-am zarit si dubele...
Va inchipuitzi impresia unui turist european venit sa ne viziteze Castelul si ramas peste noapte in oras...?
Domnule Primar, cui se adreseaza acest "eveniment cultural-artistic"? Cine sunt ei, beneficiarii efortului logistic, financiar, artistic, prestat de Primaria Municipiului si nu numai...?
De ce credeti ca avem nevoie de acest IARMAROC, ce costa la fel ca un micro-festival, DAR MIROASE A KITSCH DE LA O POSTA?
Sunt ani buni de zile de cand opinia publica face o diferentiere clara intre manifestarile cultural-artistice si manifestarile maneloase. Ori considerati ca bautorii de bere sunt automat si consumatori de manele, intr-o atmosfera de bazar? Eu unul, beau bere, chiar daca e la supra-pret (doar e Festival, nu?), dar parca imi sta in gat cand vad MIZERIA ACEASTA DE "FESTIVAL" IN ORASUL MEU !!!
Si ma copleseste rusinea...
Apropo, Dumneavoastra v-a placut ?

tsunami



AlinaSimonaOprea



ce nasol..asa se intampla Smile)

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Sesizare primarie

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum